Már oly sok szó esett a Doom 3-ról, hát lássuk közelebbről!
Ajánló
Doom 3
Besorolás: Sci-Fi FPS
Megjelenés: 2004. augusztus 3.
Fejlesztő: id Software
Kiadó: Activision
Elkezdődött az egyetemi élet és elsőkén azt vettem észre magamon, hogy erős elvonási tüneteim vannak. Haza is száguldottam gyorsan és nekiláttam egy újabb játéknak, ez esetben a Doom 3-nak Lássuk, mit is érdemes erről a játékról tudni.
A játék egy fantasztikus játékmotorra alapoz, ez a Doom 3 engine, ennek képességeivel a korábbi játékajánlókban megismerkedhettünk. Annyit érdemes tudni róla, hogy gyönyörű képi világot teremt a játék számára. A textúrák, az árnyékok, az animációk és minden apró részlet kidolgozott és látványos. A mai alkotásokhoz képest továbbra is csak az ellenfelek alacsony poligon számát tudom gyengeségként megemlíteni, ezt azonban ellensúlyozza az, hogy az ellenfelek körvonalai valóban az ellenfelek körvonalai, tehát, akkor kapnak találatot, ha ténylegesen eltaláljuk őket. Nincs az, hogy körülöttük a levegőbe lövünk és sebződnek, vagy egyes részeiket hiába lőjük. Ez a jelenség sajnos több játéknál jelen van.
A hangokra se lehet panasz. EAX 4.0 kompatibilis hangkártya ajánlott.
A Doom 3-ról azt érdemes tudni, hogy megjelenésekor nagy áttörés volt, főként a grafikáját illetően. Az akkori csúcsgépeket is képes volt megizzasztani. Ebben az időben egy GeForce 6800 GT-vel toltam. A 256 MB videó memória kevésnek találtatott az Ultra High opcióhoz és a felbontás területén is kompromisszumot kellett kötnöm. Most azonban egy GeForce 9800 GT társaságában mindent feltolhattam és a látvány valóban tetszetős. A sebességre se lehet panaszkodni, a képkocka szám magas és stabil. Nincsenek ingadozások, akadások, mint a Crysis esetében.
A játék nagyon hosszú, így idővel unalomba fulladhat. Az eleje nagyon érdekes, izgalmas a sok új dolog miatt. A pokolba tett látogatás újra feldobja a hangulatot és a játék vége szintén káprázatos. A monoton gyilkolás és az elsőre szivatós, később unalmassá váló jelenség, ami abból áll, hogy az ellenfeleket előszeretettel a hátunk mögé dobálja a játék, végéig elkísér bennünket. A harc terén találkoztam már élvezetesebb játékokkal, a fegyverek amúgy nem rosszak. Egyes ellenfelek idegesítőek, de mindegyikük leküzdhető.
A történet, véleményem szerint, részletekig kidolgozott. A PDA segítségével és bizonyos kijelzőkön videók szemléltetik a marsi bázis működését, a kutatások menetét, stb. Az átvezető animációk a játék részét képezik, egyáltalán nem zavaróak. A horrorisztikus hangulat adott, de pl. egy FEAR-tól messze van. Pusztán vérrel és kibelezett emberekkel, szörnyekkel, még nem feltétlenül érünk el félelmetes hatást.
A Doom 3 egy gyilkolós, adrenalintól fűtött játék, taktikázós playerek számára nem ajánlom. A harc különösebb gondolkodást nem igényel, sokkal inkább gyors reflexet. Ugyanakkor több apró feladat vár megoldásra a játék során, amik igényelnek egy kis logikázást. Itt-ott találkozhatunk egy-egy játékgéppel, amelyek afféle mini játékok ként foghatók fel. Kis hangulati plusz.
Összefoglalva, érdemes egyszer végigvinni a játékot. Egyedi, izgalmas és én nagyon jól szórakoztam a Mars bolygó pokoli világában tett kiruccanás során. Ha kedvet kaptatok, próbáljátok ki! Továbbra is ajánlanám a képeket és a videót!